Domov

Inštruktor

marek_polak_pdr_spearMarek Polák, ma skúsenosti s rôznymi bojovými umeniami a sebaobrannými systémami od roku 1989. Od tejto doby viedol množstvo kurzov sebaobrany pre bežných ľudí aj zamernanej na konkrétne profesie. V roku 2014 sa stal certifikovaným inštruktorom pre systém Personal Defense Readiness od Blauer Tactical Systems (U.S.A.).

Personal Defense ReadinessTM (P.D.R.TM)

V preklade znamená  „Pripravenosť k osobnej obrane“ a je výsledkom viac než 20ročného výskumu Tonyho Blauera a  jeho společnosti Blauer Tactical SystemsTM (BTS).

Systém P.D.R.TM je založený na využití prirodzených reflexov ľudského tela na hroziace nebezpečenstvo s využtím postupov takzvaného S.P.E.A.R. systémuTM

P.D.R.TM využíva unikátne a patentované výukové modely a  čerpá z dlhoročného výskumu spoločnosti BTS v oblasti ovládánia a prekonávania strachu a rozvíja účastníkov na emočnej, psychologickej i fyzickej úrovni.

S.P.E.A.R. systémTM

Je prvým geneticky a behaviorálne (správaním) inšpirovaný systém sebaobrany, ktorý využíva prirodzené reakcie nášho tela v situáciách ohrozenia a momentu keď sme vystavený tvárou v tvár strachu a násiliu. Práve toto je dôvod prečo je tento systém každému človeku jednoducho naučiteľný a každý človek ho dokáže použiť.

S.P.E.A.R. systémTM  je tak použiteľný a efektívny, že je vyučovaný a používaný ako základný systém v množstve policajných a vojenských jednotiek na celom svete.

S.P.E.A.R. systémTM  je doplnkom k vášmu súčasnemu tréningu a výcviku. Nenarúša ho ani s ním nebude v konflikte, je akýmsi mostom k využitiu komplexných motorických znalostí (techník vášho systému boja).